Пошук: 
 
Сторінки: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | Поточна сторінка - 17 | 18 | (Всього записів: 532)

Крути: шлях у вічність
(до дня вшанування пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами)

читати далі...

Крути: шлях у вічність
(до дня вшанування пам’яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами)

 

На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.

П. Тичина

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
Вічна слава героям Крут!
 
З 28 січня по 1 лютого науково-технічна бібліотека вшановує пам’ять героїв Крут і запрошує усіх бажаючих відвідати книжкову виставку «Крути: шлях у вічність», яка відбудеться у читальній залі №1 (ауд. 212-Ц).

 

читати далі...

«Студентський
калейдоскоп»
(25 січня -Тетянин день)

Є в морозному січні день, забарвлений радісним і весняним настроєм. Це 25 січня - Тетянин день.

Тетянин день — свято молодості, свято всіх тих, хто береже в душі вогонь творчості, жагу знань, пошуку і відкриттів. Радості і щастя вам, студенти всіх поколінь, здійснення всіх мрій і сподівань, злагоди й любові!
З 25 по 30 січня запрошуємо усіх бажаючих відвідати книжкову виставку
«Студентський калейдоскоп» (25 січня - Тетянин день),
яка буде експонуватись на абонементі наукової літератури (ауд. 212-Ц).

читати далі...

«У єдності - сила народу»

(до дня Соборності та Свободи України)

Я співаю про тебе, прекрасна країно
Де хлібами духмяними вкриті поля

І про шлях твій до волі,моя Україно
Незалежна та славна слов’янська земля!

«Пісня про Україну»

муз. А.Жданов, сл. О.Горобець

Традиційно, до цього свята науково-технічна бібліотека  підготувала книжкову виставку. Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності, процеси державотворення та формування територій української незалежної держави, політичні сили у боротьбі за владу в роки української революції (1917-1921рр.).

З 22 по 24 січня запрошуємо усіх бажаючих відвідати

книжкову виставку «У єдності - сила народу»

(абонемент наукової літератури, ауд.212-Ц).

читати далі...

Упродовж всього життя ми звертаємось до книги, яка розкриває перед нами чарівний світ – краси, добра, ідей і роздумів, збагачує нас духовно та загострює розум. На жаль, сьогодні весь світ гірко усвідомлює, що доводиться говорити про зниження інтересу до читання, що є загальносвітовою установкою. Сподіваємось, що студенти та співробітники нашого вузу допоможуть світу у подоланні цієї негативної тенденції. Адже як висловлювався французький філософ, поет та прозаїк Вольтер: «Читаючи вперше хорошу книгу, ми переживаємо ті ж почуття, коли знаходимо нового друга. Знов прочитати вже прочитану книгу - означає знов зустріти старого друга». Бажаємо Вам знайти багато нових друзів та знову відчути радість при зустрічі старих справжніх друзів.

 

Дай Боже Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай вся родина Ваша процвітає,
З чудовим святом, радості і мрій
Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!

Колектив науково-технічної бібліотеки від усього серця вітає Вас із довгоочікуваними і яскравими святами – Новим Роком та Різдвом Христовим! Це усіма нами з дитинства улюблені й яскраві дні, наповнені світлом радості, душевного тепла и надії.
     Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов'язково здійсняться. Нехай прийдешній рік виправдає ваші надії і прагнення, принесе достаток і добробут вашим сім'ям. Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов.
     У 2013 році бажаємо Вам міцного здоров'я та віримо, що Новий рік стане для Вас і Ваших рідних роком добрих змін, а Різдво Христове наповнить серце духовністю та вірою у здійснення усіх мрій і задумів.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

читати далі...

Микола Куліш – романтик революції,
один із найталановитіших творців
«розстріляного відродження» 20-х років ХХ ст.
(до 120-річчя від дня народження Миколи Гуровича Куліша)
Микола Куліш - один із найяскравіших та найбільш оригінальних українських драматургів першої половини минулого століття. Розквіт його творчої активності припав на 20-ті-початок 30-х років - період відродження, розвитку та трагедії України. М. Куліш - один із засновників української модерної драматургії. Його п'єси нічим не поступаються кращим світовим зразкам. Їх постановка у "Березолі" Леся Курбаса дала можливість двом корифеям українського театру в синтезі тексту і режисерського таланту показати найболючіші проблеми тих років.
З 18 по 21 грудня науково-технічна бібліотека пропонує вашій увазі книжкову виставку:  Микола Куліш – романтик революції, один із найталановитіших творців «розстріляного відродження» 20-х років ХХ ст. (до 120-річчя від дня народження Миколи Гуровича Куліша).
 
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати абонемент художньої літератури (гуртожиток №3) і переглянути експозицію книжкової виставки.
 

читати далі...

Працівники науково-технічної бібліотеки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка вітає студентів гуртожитку №3 з перемогою! Найкращим студентам бажаємо всього найкращого у Новому році!

читати далі...

Запрошуємо Вас скористатися міжбібліотечним абонементом нашої бібліотеки.
Оформити замовлення можна в універсальній читальній залі
(центральний корпус, ауд. 212).

читати далі...

«Чорнобиль – біль кожного»
(до дня вшанування учасників ліквідації
наслідків аварії на Чорнобильській АЕС)

Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо - АЕС.
                                     Л. Костенко

26 років відділяють нас від тієї страшної трагедії, яка відбулась наприкінці ХХ століття, наслідків якої вистачить на все ХХІ століття. Скільки пройшло часу, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей - він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю і однією надією, на те що подібне не повториться.
  З 10 по 18 грудня запрошуємо відвідати науково-технічну бібліотеку. На абонементі наукової літератури експонується книжкова виставка «Чорнобиль – біль кожного» (до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС).
Чекаємо на вас!
(центральний корпус, ауд. № 212)

читати далі...

«Правий той, хто знає свої права»
(до дня прав людини)
 
«Свобода означає абсолютне
верховенство прав людини»

Франклін Рузвельт 

  10 грудня святкують Міжнародний день прав людини

Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

З 10 по 14 грудня запрошуємо відвідати науково-технічну бібліотеку. В читальній залі №3 відбудеться книжкова виставка: «Правий той, хто знає свої права» (до дня прав людини).

Чекаємо на вас
(центральний корпус 3-й поверх, 302 ауд.)

читати далі...

Науково-технічна бібліотека інформує:
«На допомогу першокурсникам» (історія України, філософія)
З 7 по 17 грудня абонемент навчальної літератури запрошує усіх бажаючих відвідати книжкову виставку "На допомогу першокурсникам".
На виставці будуть представлені навчальні посібники, методичні вказівки та конспекти лекцій з історії України та філософії, які допоможуть читачам-першокурсникам у навчанні. Більш детальну інформацію про ці та інші книги ви отримаєте завітавши до абонементу навчальної літератури (ауд 404-Ф).
 

читати далі...

«Щоб небо безхмарним над нами було»
(до дня Збройних сил України)
6 грудня –
       День Збройних
               Сил України.
Це свято з'явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення Закону України «Про Збройні Сили України».
Науково-технічна бібліотека Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка з відчуттям глибокої шани і вдячності щиро вітає військових. Нехай увесь український народ спокійно відчуває себе під вашим надійним захистом.
Працівники бібліотеки підготували цікавий перегляд літератури «Щоб небо безхмарним над нами було» (до дня Збройних сил України), який відбудеться 6 грудня о 10.00 у холі бібліотеки (2-й поверх центрального корпусу).
Запрошуємо усіх бажаючих завітати до нас.

читати далі...

 «Не тіло, а душа є людиною»
(до 290-річчя  від дня народження
Григорія Савича Сковороди )
Сковорода – духовний меч своєї доби.
І.Драч
Григорій Сковорода увійшов в історію культури українського народу як видатний філософ-гуманіст, письменник-демократ. Його праці є життєдайним джерелом, з якого черпатиме наснагу ще не одне покоління. Ще довго дивуватиме подвиг мислителя, що в глуху добу кріпосництва та релігійних забобонів відважно кинув обвинувачення сильним світу. Він стверджував: «Природа є першопочаткова всьому причина і саморухома пружина».
3 грудня науково-технічна бібліотека пропонує вашій увазі книжкову виставку  «Не тіло, а душа є людиною» (до 290-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди ).
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати абонемент художньої літератури і переглянути експозицію книжкової виставки.
«Краще один раз побачити, а ніж сім разів почути».

читати далі...

Науково-технічна бібліотека інформує:
«Нам пора для України жить!»
1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому було підтримано
Акт проголошення незалежності України
З нагоди річниці проведення референдуму запрошуємо відвідати науково-технічну бібліотеку. В універсальній читальній залі буде репрезентуватися книжкова виставка «Нам пора для України жить!»
Чекаємо на вас з 3 по 7 грудня (ауд. 212-Ц).

читати далі...

«СНІД: передбачити, уникнути, попередити»
(до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом)
 

1 грудня на всій планеті відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Концепцію Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом було запропоновано в 1988 році під час Всесвітнього саміту міністрів охорони здоров'я за програмами профілактики СНІДу. Відтоді щороку установи ООН, уряди і всі сектори громадянського суспільства у всьому світі об'єднуються для проведення кампанії на конкретні теми, що стосуються СНІДу.
Більш детальну інформацією щодо протидії соціально-небезпечній хворобі можна отримати завітавши на книжковий перегляд, який відбудеться 30 листопада о 10.00 (2-й поверх центрального корпусу, хол науково-технічної бібліотеки).

читати далі...

“Невгамовний біль українського народу”
(до дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій)

Четверта субота листопада для всіх українців є Днем пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. І до сьогодні важко знайти в Україні сім’ю, яка б не зазнала втрат внаслідок подій, що розгорнулися на українській землі у ХХ ст.
22 листопада о 10.00 науково-технічна бібліотека Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка запрошує усіх небайдужих завітати на зворушливий перегляд літератури, який відбудеться у центральному корпусі (2-й поверх; хол бібліотеки).

 

читати далі...

Студент - шлях до особистості”

(до Міжнародного дня студентів)

Звичайно, це свято асоціюється з молодістю і веселощами, а ось історія його, що почалася в Чехословаччині під час Другої Світової війни, кривава і сумна.

28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Обплітали.

читати далі...

"Як річка з роду і до роду , так мова з'єднує народ"

о Дня української писемності та мови)

«Коли забув ти рідну мову,
Яка б та мова не була -
Ти втратив корінь і основу

Ти обчухрав себе дотла»
Д.
Білоус

З нагоди щорічного святкування Дня української писемності та мови, згідно з Указом Президента України № 1241/97  від 6 листопада 1997 року. Символічно, що в Україні День української писемності та мови збігається з днем вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – 9 листопада. Це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створене й залишено нашими пращурами. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом та культурним надбанням, яким може пишатися наш народ.

На книжковому перегляді будуть представлені документи з фонду науково-технічної бібліотеки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, які ви можете отримати в усіх пунктах видачі, також  радимо скористатися електронними ресурсами нашої бібліотеки (http://lib.pntu.edu.ua/metlib/index.php?text=&kaf=32 ).
 

читати далі...

День автомобіліста та дорожника 

День автомобіліста і дорожника встановлений Указом Президента України № 452/93  від 13 жовтня 1993 року. 

Науково-технічна бібліотека вітає автомобілістів та дорожників зі святом. Бажаємо викладачам і спеціалістам подальшої плідної праці, а студентам надалі набувати знання і бути фахівцями своєї справи.

З 26 жовтня по 2 листопада пропонуємо переглянути книжкову виставку до Дня автомобіліста та дорожника, яка відбудеться на абонементі наукової літератури (2-й поверх центрального корпусу).

Запрошуємо усіх бажаючих.
 

читати далі...

"Історія. Подвиг. Пам'ять."

(до дня визволення України від німецько-фашистських загарбників)

Згадай чоловіка, товариша, брата, 

дружину, сестру чи посивілу матір.

Усіх, хто кував перемогу й загинув

за тебе, за мене, за всю Україну.

Згадай їх усіх, замордованих, вбитих

І гідно живи їх життям недожитим.  
 Наукова технічна бібліотека теж відзначає цей день разом з усім українським народом.

Усіх небайдужих  та тих,  хто цікавиться героїчним минулим нашої Батьківщини, запрошуємо відвідати перегляд літератури "Історія. Подвиг. Пам'ять." (до дня визволення України від німецько-фашистських загарбників), який відбудеться 25 жовтня о 10.00 на 2-му поверсі центрального корпусу.

читати далі...

 

"Колиска козацького роду"

(до дня українського козацтва)

З 12 по 17 жовтня на абонементі наукової літератури (ауд.212-Ц) відбудеться експозиція виставки "Колиска козацького роду" (до дня українського козацтва)

Запрошуємо усіх бажаючих.

читати далі...

11 жовтня абонемент навчальної літератури запрошує усіх бажаючих відвідати книжкову виставку "На допомогу першокурсникам". На виставці будуть представлені навчальні посібники, методичні вказівки та конспекти лекцій з математики і хімії. Більш детальну інформацію про ці та інші книги ви отримаєте завітавши до абонементу навчальної літератури (ауд 404-Ф). 

читати далі...

"Чарівний світ крізь кольори веселки"
(до дня художника)
 «Сприймати мистецтво ... настільки ж важко, як і творити його» 
Олексій Толстой
 
Символічно, що це свято ми відзначаємо у пору золотої осені, коли сама природа розгортає яскраве живописне полотно. Адже, День художника відзначають в Україні кожного року в другу неділю жовтня згідно Наказу Президента України № 1132/98 від 09.10.1998 року.
З 9 по 11 жовтня у читальній залі №1 (ауд.212-Ц) експонуватиметься виставка  "Чарівний світ крізь кольори веселки" (до дня художника).
Чекаємо на Вас!

читати далі...

До уваги користувачів!

З 8 жовтня 2012 року фірма «Періодика», м. Київ відкрила доступ до ресурсів на протязі пробного періоду. Посилання на джерело ви можете знайти у розділі «Ресурси бібліотеки - Ресурси Інтернет». У вас є можливість користуватися електронними документами як у локальній мережі, так і в зоні покриття Wi-Fi університету.

До вашої уваги також сайт наукової електронної бібліотеки - www.elibrary.ru, де можна ознайомитися з переліком видань, які є в безкоштовному доступі.

У першу неділю жовтня відзначаємо День працівників освіти

  

Дорогі освітяни! Це ваше свято. Свято достойних людей, свято добра, мудрості та любові. Низький уклін вам за натхненну і самовіддану працю. Бажаємо вам здоров’я, оптимізму та успіхів, достатку і щастя, бо не руками, а серцями своїми сієте щодня цілющі зерна любові, бо не водою, а невичерпною жагою життя скроплюєте тендітні паростки майбутнього! Хай багатство і щирість ваших душ зігрівають усіх нас, натхнення підносить до вищих щаблів духовності, сила любові захоплює, а краса чеснот вселяє віру у силу вічних істин.

Хай вам щастить у всіх ваших починаннях!

Науково-технічна бібліотека інформує: абонемент художньої літератури пропонує вашій увазі книжкову виставку присвячену літераторам-ювілярам.

На виставці представлені письменники:
Б.С. Лепкий (до 140-річчя від дня народження); 
А.С. Малишко (до 100-річчя від дня народження);
Г. Сковорода ( до 290-річчя від дня народження).
Виставка буде діяти з 3 жовтня по 20 грудня на абонементі художньої літератури, у приміщенні гуртожитку №3.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати і переглянути нашу експозицію.
 

читати далі...

4 жовтня – день вшанування пам’яті видатного вченого, організатора науки і вищої освіти держави, Заслуженого працівника вищої школи, Почесного громадянина м. Полтава, кавалера орденів «За заслуги», «Знак Пошани», Миколи Чудотворця «За примноження добра на Землі», депутата обласної ради п’ятьох скликань, ректора навчального закладу (1982-2003 рр.), доктора технічних наук, професора, академіка – Олександра Григоровича Онищенка.

            Науково-технічна бібліотека організувала перегляд літератури «Життя, віддане університету», присвячений життю і діяльності О. Г. Онищенка. Переглянути експозицію можна з 10.00 у фойє першого поверху. 

28 вересня в інформаційно-бібліографічному відділі буде експонуватися виставка літератури, присвячена Всеукраїнському дню бібліотек.


 

читати далі...


Сторінки: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | Поточна сторінка - 17 | 18 | (Всього записів: 532)
Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 1931050
Кількість переглядів сторінки: 193855
Сторінка була створена за 0.14 секунд