Щорічно 28 червня в Україні відзначають важливе свято – День конституції.

Свято започатковане на честь ухвалення головного основоположного документа вищої юридичної сили в Україні. Конституція України – це основний закон нашої незалежної країни, який прийшов на зміну Конституції Української Радянської Соціалістичної Республіки від 1978 року, що діяла на той час.

Перший концепт Конституції був розроблений в 1991 році, проте через нестабільність відносин між Верховною Радою України і тодішнім президентом республіки, тривалу політичну і економічну кризу в країні правовий документ не затвердили. Тоді діяв так званий Конституційний договір. Зважаючи на те, що правова основа даного документа не повною мірою визначала державність України, була створена робоча група з розробки нового проекту Основного Закону країни.

Отже, 28 червня 1996 року після довгого обговорення членами Верховної Ради була прийнята чинна Конституція України. Тоді народні депутати доопрацювали проект, не виходячи з сесійної зали практично протягом доби. Були обговорені всі поправки, які зокрема, стосувалися прав власності на території України, державної символіки і державної української мови.

Ухвалення Конституції затвердило правові основи незалежної України у всіх сферах життя держави і людини, суверенітету та територіальної цілісності, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, а також сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Нехай демократичні засади, що були закріплені цим надзвичайно важливим документом стануть реаліями нашого сьогодення,
а дух законності прийде до серця кожному громадянину нашої держави.
Давайте сподіватися у краще майбутнє та разом створювати нову європейську державу.
Зі святом!

 

 

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 1929354
Кількість переглядів сторінки: 193839
Сторінка була створена за 0.09 секунд