Щороку 21 березня світ відзначає Всесвітній день поезії
World Poetry Day
.

Відповіддю на будь-які найгостріші запити сучасної людини та її найглибші душевні поривання може стати поезія. Так було вирішено під час 30-ї сесії ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, а вже 21 березня 2000 року планета вперше відзначила Всесвітній день поезії.  До українського календаря цю дату вперше включили 2004 року. Головна мета святкування World Poetry Day – залучення до мистецтва віршування якомога більшої кількості сучасних, далеких від лірики і романтики людей.
В цей день всі держави світу віддають належне поезії, відзначаючи важливу роль, яку вона відіграє в діалозі між культурами - в діалозі, який є гарантом миру.
Поезія унікальна тим, що може допомогти людині розгадати найскладніші питання, вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.

Поезія, як океанська хвиля —
Бурхлива й тиха водночас.
Думкам дарує ніжності вітрила,
Щоб гостротою правди покарати нас
Поет — це той, хто пробиває мури,
Та вміє словом душу прокричать.

                              Андрій Яремко

День поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.
Такими були і залишаються вірші геніальних українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Василя Стуса, Олександра Олеся. Їх голос здатен подолати тишу небуття і знайти відлуння в словах поетів-сучасників. Варто цінувати закладені в поетичні рядки послання - переживання та мрії сотень поколінь, котрі й зараз озиваються у наших душах.

Поезія – це завжди
неповторність,
якийсь безсмертний
дотик до душі.

                        Ліна Костенко

Людство має навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство, адже поезія була і залишається найважливішою складовою сучасного мистецтва.
Поезія, як зовсім особлива універсальна мова, здатна об'єднувати різні народи, культури і країни, і допомагає людям у всьому світі легше порозумітися. Протягом багатьох століть людські думки і почуття, виражені в поетичній формі, зайве доводять, що, незважаючи на нашу відмінність, всі ми дуже схожі одне на одного, відчуваємо, переживаємо і говоримо про однакові почуття й емоції.

Поезія – це найпрекрасніше в людині, що єднає всіх задля утвердження цього прекрасного в житті.

Любімо поезію, відчуваймо її гармонію,

дихаймо нею, аби змінювати світ на краще!

 


 

 

 

 

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 2175663
Кількість переглядів сторінки: 194868
Сторінка була створена за 0.274 секунд