«Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова,

ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця,

в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання,

        і розум, і досвід, і почування.»

Панас Мирний

Скільки є у світі квітів –

стільки є у світі мов 

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо.
Мова - це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

і народу без мови нема.


                   В. Забаштанський

Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови народу, серед якого ти живеш, - ознака культурної, освіченої людини, знання рідної мови - священний обов’язок кожного.

Сьогодні українська мова функціонує як державна мова України й національна мова українського народу.

Рідна мова стосується насамперед виховання людської особистості, самоповаги, національної самосвідомості, без яких не може бути справжнього, а не паперового патріотизму.

Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою… За допомогою слова ми пізнаємо світ, відкриваємо таємничість і складність інших наук. Словесність - джерело, з якого починається струмок знань, що ширшає, набирає сили й розливається могутньою рікою. Мовою людина мислить, прилучається до духовності свого народу, завдяки їй стає людиною. Мова єднає людину з її предками, з її культурою. Вона має могутній дар животворчої й невичерпної скарбниці, з якої ми черпаємо уявлення про світ, свою родину й увесь свій край. До скарбниці рідного слова кожне покоління привносить коштовності  глибоких сердечних порухів, історичні події, вірування та погляди. Українська мова змістом, багатством, глибиною й різноманітністю переживань, відбитих у ній, красою й мелодійністю посідає одне з перших місць серед мов народів світу. Саме вона підтримує свідомість національної єдності українського народу, любов до Батьківщини й пошану до себе.

Шануймо нашу мову!

З нагоди свята рідної  мови працівники науково-технічної бібліотеки запрошують всіх бажаючих на книжкову виставку (ауд.212, Ц).

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 1929362
Кількість переглядів сторінки: 193840
Сторінка була створена за 0.096 секунд