4 жовтня – день світлої памяті видатного вченого Олександра Григоровича Онищенка (1934 – 2010), доктора технічних наук, професора, академіка, який був ректором Полтавського інженерно-будівельного інституту (зараз – Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка) з 1982 по 2003 р.

Яскрава, надзвичайно працьовита, доброзичлива, мудра людина – таким залишився в памяті всіх, хто мав честь знати його, спілкуватися, працювати з ним. Безцінним є внесок О.Г.Онищенка у вітчизняну науку. Він є автором майже двох десятків підручників і навчальних посібників, опублікував більше двухсот наукових праць, які збагатили вітчизняну і світову науку, отримав майже 50 авторських свідоцтв та патентів на винаходи. З-під крила Олександра Григоровича вийшло багато докторів та кандидатів наук. Досягнення наукової школи Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка «Створення та дослідження нових машин і обладнання для механізації ручної праці в будівництві» широко відомі в Україні та за її межами.

Життя Олександра Григоровича було віддане рідному навчальному закладові, який за його керівництва став потужним багатопрофільним університетом із сучасною матеріально-технічною базою, висококваліфікованими науково-педагогічними кадрами. О.Г.Онищенко був талановитим керівником, визначним вченим, доброю, чуйною, сердечною людиною, шанованою серед колег. Девіз його життя «На досягнутому – не зупиняйтесь!» і нині згуртовує колектив та допомагає розв’язувати найскладніші проблеми навчального закладу.

Життєвий шлях доктора технічних наук, професора, академіка академії  наук вищої школи України, кавалера орденів «Знак пошани», «За заслуги», Миколи Чудотворця «За примноження добра на Землі» - яскраве втілення самовідданого служіння Істині, Добру, Університету.

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 1929365
Кількість переглядів сторінки: 193841
Сторінка була створена за 0.135 секунд