23 вересня у Полтаві святкується День міста

День міста – це особливе свято для кожного його мешканця. Воно об’єднує усіх тих, хто називає себе полтавцями.
В цей день ми відчуваємо себе частинкою єдиного цілого, великої дружної родини.
Протягом багатьох віків свого існування Полтава робила вагомий внесок у формування української державності та духовних цінностей народу, в українську і світову мистецьку скарбницю.
З нашим містом пов’язані життя і творчість багатьох відомих і талановитих особистостей як тих, хто тут народився, так і тих, кого доля привела до Полтави.
Духовна спадщина славних предків зобов’язує бути гідними синами і доньками свого міста, примножувати його славу, його величну історію. Вона додає  наснаги жити і творити для розквіту рідного міста та України.

Український народ має багату культуру, неосяжний скарб якої складається з життєвих істин та мудрих настанов наших славних пращурів. І найбільше ці знання закладені у фольклорі та обрядах, звичаях і традиціях. Наші традиції – це цінність духовної культури усього народу, це міцний зв'язок поколінь. Кожен населений пункт, кожен куточок нашої країни має свої неповторні традиції, яких свято дотримуються його жителі.

Доброю традицією з нагоди відзначення Дня міста став започаткований у 2012 році «Парад «Полтава вишивана».

Дружна команда  ПолтНТУ бере участь у арт-проекті «Парад «Полтава вишивана».

Історично склалося так, що день міста ми завжди відзначаємо разом із святкуванням річниці визволення Полтави від нацистських загарбників. Під час Другої світової війни 18 вересня 1941 року місто було захоплене нацистськими загарбниками, а 23 вересня 1943 року було звільнене.
Подвиг переможців у тій страшній війні з гідністю продовжують бійці, які сьогодні відстоюють незалежність та територіальну цілісність держави на її східних рубежах.

Полтава — духовно багате місто, і по сформованій традиції свято починається з передзвону і молебнів церков, а також з покладання квітів полеглим воїнам-захисникам — біля меморіалу Солдатської слави.

Шановні полтавці! Дорогі ветерани Другої світової війни!
Від щирого серця вітаємо Вас з Днем визволення Полтави від нацистських загарбників та Днем міста!
Бажаємо  міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії та довгих років життя під мирним українським небом!
Світла пам’ять полеглим героям.
Нехай красива і живописна Полтава і в подальшому розвивається, зберігаючи своє неповторне обличчя, історію і культуру!

Запрошуємо всіх на книжковий перегляд (ауд.212,Ц).

 

 


 

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 1932481
Кількість переглядів сторінки: 193863
Сторінка була створена за 0.098 секунд