31 травня - Всесвітній  день без тютюну (World No-Tobacco Day)

У всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети від згубної звички – однієї з найбільш поширених епідемій за всю історію існування людства – нікотіноманіі, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.

Курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. Особлива небезпека полягає у тому, що все більше до тютюнопаління долучаються діти. За неофіційними даними сьогодні курять близько 17% школярів. Іще одна сумна цифра – щороку від паління в Україні помирає 120 тисяч людей.
А щорічно на Землі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вмирає понад 5 млн. людей внаслідок тютюнопаління.
Мало хто звертає увагу на цю страшну статистику, оскільки шкода від куріння сигарет не проявляється моментально. Тим не менш, курці з великим стажем практично приречені на серйозні проблеми зі здоров'ям. І в результаті їх вмирає більше, ніж наркоманів, хворих на СНІД та іншими захворюваннями.
Кожна цигарка скорочує життя на кілька хвилин. Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Вживання тютюну – основна причина передчасних смертей та хвороб в усьому світі, яким людство здатне запобігти.

Відомо, що повітря наших міст ніколи не буває зовсім чистим. Окрім шкідливих домішок у вигляді газів, міська атмосфера забруднюється великою кількістю пилу та мікроорганізмів. Враховуючи незадовільну екологічну обстановку в містах, неабияке значення слід надавати курінню тютюну, особливо в місцях громадського призначення. За цих умов куріння слід розглядати як джерело додаткового екологічного забруднення, а курців -  забрудниками навколишнього середовища.

Тютюновий дим – це вид забруднення повітря, що в сотні тисяч разів перевищує забруднення будь-якого металургійного чи хімічного комбінату. У тютюновому диму міститься понад тисячу різних отруйних компонентів.

До основних шкідливо діючих  речовин відносяться нікотин, ефірні масла, окис вуглецю, вуглекислий газ, аміак та інші. Особливо небезпечний тютюновий дьоготь, що складається зі смоли різних речовин, бензоперін, ізотоп полонію-210, радіоактивний свинець, вісмут, миш'як, калій, а також мурашина, синильна кислота, сірководень, формальдегід та інші речовини.      

Ці речовини, по суті, є отруйними і сприяють зростанню ракових клітин і провокують розвиток серйозних захворювань внутрішніх органів людини і призводять до передчасної смерті.

Викурюючи одну сигарету, курець краде у самого себе хвилину, а може навіть і годину свого життя, він вбиває своє тіло, усвідомлено прагне до важких хвороб і передчасної смерті, тому що тютюнопаління шкодить і руйнує здоров'я.

А скільки сигарет ви викурюєте в день, на місяць, на рік? Скільки років ви вкрали і продовжуєте красти у самого себе - 10,15 або 20?
Ви молоді і здорові і думаєте, що завжди так і буде, але якщо не погасити сигаретний вогник, то цей вогник буде непомітно спалювати ваше життя, хвороби і старість прийдуть швидше, і кожен день буде приносити
біль і страждання. Всесвітній день без тютюну – відмінний привід кинути курити!
Бережіть красу та здоров’я! Дотримуйтеся здорового способу життя! Хай щастить!

 

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5548906
Кількість переглядів сторінки: 152379
Сторінка була створена за 0.037 секунд