Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці.
Однак запланованому завадила надзвичайна подія - спалах ко
ронавірусної інфекції COVID-19, тож темою Всесвітнього дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги.

Всесвітній день охорони праці започаткувала Міжнародна організація праці, яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.
Святкування дня охорони праці вперше відбувалося в 2003 році, але ще в 1989 році американські і канадські робочі відзначали
День пам'яті на честь загиблих на робочому місці. Після цього подібні заходи організовувалися по всьому світу.
Основною метою цього свята є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.
Згідно з даними МОП, щодня на робочому місці гине 5-6 тисяч осіб, причому щороку ця цифра збільшується на 10%. Більшість нещасних випадків на виробництві та профзахворювань невипадкові, а є наслідком часткового або повного ігнорування роботодавцем правил техніки безпеки.
Культура охорони праці – це створення чіткої системи прав, обов'язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет.
Але безпечні і здорові умови праці визначаються не тільки прийнятою законодавчою базою, але й загальним рівнем цивілізованості, виробничої культури та рівнем соціально- економічного розвитку суспільства.
В першу чергу мова йде про ставлення керівників та співробітників до питань охорони праці, їх налаштованості на роботу без нещасних випадків.

Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного співробітника, що заходи з охорони праці та їх дотримання не повинні бути лише на папері, а належна культура охорони праці потрібна, насамперед, саме їм, адже жодні компенсації не повернуть втрачені здоров’я та життя.
Необхідно пам’ятати, що людське життя – найвища соціальна цінність, і ніщо не може виправдати смерть людини.

В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров'я громадян та надання допомоги хворим, суспільство має об'єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.

 

 

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5527191
Кількість переглядів сторінки: 150116
Сторінка була створена за 0.03 секунд