12 квітня – Міжнародний день польоту людини в космос.

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Тому за рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня святкується як Всесвітній день авіації та космонавтики.
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 р. № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня. Пізніше, 7 квітня 2011 р., на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12 квітня проголошено
Міжнародним днем польоту людини в космос.

Запуск у Космос першого супутника Землі… Політ у Космос першого у світі космонавта! З цими історичними подіями тісно пов’язані не тільки спогади, а й долі кількох поколінь.
У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.
Україна і космос нероздільні. Зв’язок цей міцно встановився ще на зорі космонавтики. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк.

Українці давно змусили увесь світ шанувати наш «космічний» потенціал. Українські науковці змінювали історію своїми винаходами, а численні космонавти безстрашно виконували місію землян у Всесвіті.

Перший український космонавт Попович Павло Романович   12 серпня - 15 серпня 1962 здійснив на кораблі-супутнику   «Восток-4» перший у світі груповий політ
 двох пілотованих кораблів
.

Перший космонавт незалежної України Леонід Костянтинович Каденюк 19 листопада 1997року на борту американського корабля «Колумбія» здійснив космічний політ, що тривав 16 діб.

За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу,
бере участь у  міжнародних космічних проектах,
є членом комітету ООН з мирного освоєння космічного простору.

Звичайно, за усіма досягненнями в освоєнні космічних просторів стоїть праця багатьох тисяч фахівців, що присвятили себе справі прогресу. Так що дане свято, безсумнівно, стосується не тільки самих космонавтів, але і інженерів, учених, дослідників і всіх тих, хто стежить за їх діяльністю і цікавиться космосом. Це день тріумфу людської думки і науки, відкриває для нас майбутнє,
що тягнеться далеко за межі Землі.

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5527200
Кількість переглядів сторінки: 150118
Сторінка була створена за 0.034 секунд