Всесвітній день здоров'я (World Health Day) відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров'я (World Health Organіzatіon, WHO).

Без здоров’я і мудрість незавидна, і мистецтво бліде, і сила в’яне, і багатство без користі, і слово без сили.

                                                                                                                                                                                                     Герофіл

Всесвітній день здоров'я - це глобальна кампанія, що спрямована на залучення уваги кожного жителя нашої планети до проблем здоров'я й охорони здоров'я, з метою проведення спільних дій для захисту здоров'я й благополуччя людей.

Щоб жити, працювати, досягати успіхів, людина повинна піклуватися про своє здоров'я, захищати себе. Здоров'я є основною умовою самореалізації, а також найважливішою складовою особистого інтересу сучасної людини, оскільки навіть часткова його відсутність може стати перешкодою до здійснення мрій та життєвих планів.

За визначенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) здоров'я — це стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не лише відсутність захворювань.

День здоров’я – це свято, коли люди всієї планети приділяють увагу таким важливим поняттям, як довголіття і хороша якість життя. У це свято особливо акцентується увага на тому, що тільки здоров’я може забезпечити людині задоволення від життя і творчої праці.

Здоров’я людини – це найцінніше, що є у неї. Ніщо не може зрівнятися з ним: ні багатство, ні положення в суспільстві, ні слава. Це справжня коштовність, подарована нам природою. Всі ми зобов’язані  берегти своє здоров’я змолоду, адже саме здорова людина формує сильну націю.

Так сталося, що на початку 2020 року, після спалаху захворювання в грудні 2019 року в Китаї, Всесвітня організація охорони здоров'я виявила новий тип, новий коронавірус 2019 роки (2019 nCoV). Він є новим штамом, який раніше не був ідентифікований у людини і ніколи не зустрічався раніше. Новий коронавірус спалахнув в Китаї. Вважається що перший хворий міг заразиться на продуктовому ринку в місті Ухань. Ця інфекція змусила Пекін ввести карантин в 18 великих містах, фактично заблокувавши більше 56 мільйонів чоловік. Вірус продовжує активно поширюватися по всьому світу.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила 30 січня глобальну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я.

Новини навколо поширення короновіруса 2019 nCoV звучать не дуже втішно, але це зовсім не означає, що всі ми безсумнівно захворіли. Дотримання стандартних заходів профілактики (мити руки і не торкатися брудними руками рота, гарне харчування, виключення переохолоджень) дозволить запобігти ймовірність захворювання вірусом. Бережіть себе і не дозволяйте імунітету ослабнути!

День здоров’я – це день нагадування, що кожна людина планети несе велику відповідальність за своє існування. Крім цього, кожен з нас повинен дбати про своїх близьких і старих родичів, особливо якщо вони хворі невиліковними хворобами.

Здоров'я не існує саме по собі, не дається на все жит­тя, не є постійним і незмінним. Про нього потрібно дбати, його необхідно берегти й примножувати протягом усього свідомого життя.

У Всесвітній день здоров’я науково-технічна бібліотека бажає всім бути здоровими і життєрадісними.

Бажаємо всім 36,6 °C

 

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5527139
Кількість переглядів сторінки: 150104
Сторінка була створена за 0.033 секунд