26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших дат в історії людства: на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції за 110 кілометрів від столиці України Києва, майже в центрі Європи, сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують як найбільшу в світі техногенну й екологічну катастрофу. З того моменту пройшло 32 роки, а відлуння катастрофи відчутне й досі.

Чорнобиль -  не лише велика трагедія, а й символ неосяжної мужності багатьох тисяч людей. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я майбутнього, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

До дня Чорнобильської трагедії науково-технічна бібліотека підготувала перегляд літератури «Пам'ять з полиновим присмаком болю». (ауд. 212 Ц)


Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5527116
Кількість переглядів сторінки: 150097
Сторінка була створена за 0.033 секунд