Всесвітній день книги та авторського права (World Book and Copyright Day) — відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.

Це свято має на меті сприяти поширювати задоволення від книжкок і читання. Щороку 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких - визнати чарівну силу книг, що є зв'язком між минулим і майбутнім, мостом між поколіннями та культурами. З цієї нагоди ЮНЕСКО та міжнародні організації, які представляють три основні галузі книжкової індустрії - видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки, вибирають місто яке стає Світовою книжковою столицею, щобупродовж наступного року підтримувати своїми власними ініціативами імпульс святкування Дня книги аж до 23 квітня наступного року. Головне святкування відбувається щорічно в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Туди запрошують продавців книг, видавничі компанії та митців, щоб поділитися своєю пристрастю до книг та читання, проводячи практичні семінари для молоді з типографії, ілюстрування, книгопереплетення, книгодрукуванння. ЮНЕСКО щиро запрошує плекати книги як цінний інструмент для обміну знаннями, взаєморозуміння та відкритості у світі розмаїття.

У людей, котрі багато читають, краще розвинуте мовлення. Вони отримують більше задоволення від спілкування. Навіть прості свої бажання вони можуть краще виразити та пояснити, а тому – у них більше шансів знайти способи їх здійснення. Тому КНИГА ВЧИТЬ ГОВОРИТИ.

 

Розвиток мислення – неминучий бонус до розвитку мовлення. Порівнюючи та співставляючи образи, ідеї, що відкривають для нас різні книги, ми обираємо для себе краще, вчимось приймати рішення і усвідомлюємо критерії, за якими відрізняємо найкраще. Тому КНИГА ВЧИТЬ ДУМАТИ.

Література - це раціональний і емоційний досвід тисячоліть, що прожиті людьми, грандіозне вмістище ситуацій і характерів. Тисяча книг – це тисяча людей, з якими ти обмінявся думками. Тому КНИГА ВЧИТЬ РОЗУМІТИ ЛЮДЕЙ.

Кіно, театр, музика – підкорюють тебе, вимагають постійної уваги. Книга не вимоглива у цьому сенсі, її можна відкласти і спокійно перегорнути назад, ще раз перечитати. Ти сам обираєш швидкість читання. Тому КНИГА БЕРЕЖЕ ТВІЙ ЧАС.

Коли ти читаєш книгу – ти вільний створювати ті образи героїв, які тобі до душі. Ти поділяєш простір фантазії тільки з автором. КНИГА РОБИТЬ ТЕБЕ ГОСПОДАРЕМ СВОЄЇ ФАНТАЗІЇ.

З нагоди цього свята пропонуємо переглянути віртуальну книжкову виставку «Книга творить людину». На виставці представлені джерела, що знайомлять читача з історією світової та української книги, а також із захистом інтелектуальної власності шляхом дотримання авторських прав.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5527212
Кількість переглядів сторінки: 150123
Сторінка була створена за 0.034 секунд