День людей з обмеженими можливостями

Щороку 3 грудня у світі відзначається  День людей з обмеженими можливостями, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя..
Україна була однією з перших держав, які відгукнулись на заклик ООН щодо щорічного проведення цього свята та закріпили його святкування на законодавчому рівні.

У світі налічується понад 1 мільярд людей з обмеженими можливостями, що приблизно становить 15% населення усього світу.
 День людей з обмеженими можливостями має на меті сприяти кращому розумінню проблем, з якими вони стикаються , реалізації їх прав та усвідомленню того, які переваги мають залучення їх до участі в різноманітних галузях політичного, соціального, економічного та культурного життя нашого суспільства. 

На долю людей з обмеженими можливостями випадають нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.
Усунення бар'єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, їх духовного та культурного зростання, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні - є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики держави.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть такі люди, а вони потребують допомоги та уваги. Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Запрошуємо всіх відвідати книжкову виставку «Ти такий, як і всі» (ауд. 212, Ц).


Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5527210
Кількість переглядів сторінки: 150122
Сторінка була створена за 0.036 секунд