9 листопада 2016 р. в НТБ ПолтНТУ відбувся семінар «Використання таблиць УДК для систематизації документних фондів бібліотек ВНЗ» для працівників бібліотек Полтавського обласного методичного об’єднання бібліотек ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації.

На сучасному етапі бібліотеки полтавських ВНЗ для систематизації документних фондів в основному використовують таблиці Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК). Але віянням часу серед українських бібліотек стало питання переходу на іншу систему документної класифікації – Універсальну десяткову класифікацію (УДК).

УДК (Універсальна десяткова класифікація) – це міжнародна система класифікації, яка відноситься до ряду десяткових та є механізмом систематизації документів, організації систематичних каталогів і картотек, тематичного пошуку інформації в бібліографічних базах, електронних масивах, бібліотечних каталогах.

Науково-технічна бібліотека ПолтНТУ застосовує для систематизації документів таблиці УДК з 1962 року; накопичено великий досвід у цій діяльності. Тому Рада директорів Методичного об’єднання бібліотек ВНЗ Полтави прийняла рішення провести семінар з обміну досвідом з використання УДК між бібліотеками ВНЗ Полтави.

З доповіддю на семінарі виступила Литвиненко Раїса, провідний бібліограф НТБ ПолтНТУ. Вона розповіла про розвиток та становлення Універсальної десяткової класифікації в Україні, розкрила склад таблиць УДК та дала пояснення щодо методики індексування документів за таблицями УДК. Після доповіді відбулося обговорення питань застосування УДК длясистематизації документів.

У рамках семінару Ліснича Олена, завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів НТБ ПолтНТУ, розповіла присутнім про «Тематичний класифікатор Journal of Economic Literature» (JEL) – Алфавітно-цифрову класифікаційну систему JEL classification codes, яка є стандартним методом класифікації наукової літератури в області економіки і застосовується при публікації статей, дисертацій, книг, оглядів і робочих документів економічної тематики в світовій періодиці. Зі змістом Тематичного класифікатора JEL можна ознайомитися на сайті Американської Економічної Асоціації https://www.aeaweb.org/econlit/jelCodes.php?view=jel.

Учасники семінару залишились задоволені отриманою інформацією та спілкуванням і висловили побажання працювати разом і надалі над цим питанням.

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5548904
Кількість переглядів сторінки: 152378
Сторінка була створена за 0.036 секунд