«Моя батьківщина там, де моя бібліотека»

У ці дні наш славетний університет відзначає свій ювілей – 85 років.

Тож сьогодні у нас відбулося подвійне свято – науково-технічна бібліотека Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка святкувала свій день народження і Всеукраїнський день бібліотек.

 

В універсальній читальній залі відбулося наше свято. На захід були запрошені гості: викладачі та студенти нашого університету, які люблять і шанують бібліотеку, а також колеги з бібліотек ВНЗ м. Полтави.

 

Наша бібліотека по праву вважається однією з найкращих бібліотек вищих навчальних закладів України. До її фондів звертаються користувачі з різних міст нашої країни і зарубіжжя.

85 років – поважний вік для людини, а для бібліотеки – це вік становлення, набуття досвіду, прагнення до змін відповідно до нових вимог часу. Про досягнення і здобутки науково-технічної бібліотеки розповіла директор Сидоренко Валентина Олегівна.

Завідувач науково-методичного відділу Наталія Ландарєва розповіла про історію нашої рідної бібліотеки. Її становлення і розвиток тісно пов’язані зі складним, але величним шляхом, який пройшов Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, про те, як наша бібліотека вистояла і завжди виконувала своє призначення.

Хтось із мудрих сказав: «Бібліотекар – це не професія, а стан душі».

Для кожної освіченої людини, бібліотекар – це насамперед творча особистість, яка безкорисливо, щедро з повною віддачею служить суспільству, читачеві. Наш колектив завжди був багатим на таких талановитих, творчих людей. І на заході прозвучали вірші ветерана бібліотеки, нашої улюбленої поетеси Людмили Остапенко.

У чому ж полягає наша висока місія?

Для кого і для чого ми працюємо?

Ми працюємо для вас, наші улюблені читачі – викладачі, студенти, працівники університету.

  

І як підтвердження того, був продемонстрований фільм про пригоди бравого студента Діми Пилипенка у бібліотеці протягом всіх п’яти років навчання – від першокурсника до випускника. 

Наша бібліотека – це потужний заклад, який впроваджує сучасні методи книгокористування, і новітні ІТ-технології. Про те, чим живе бібліотека сьогодні усі присутні мали змогу почути і побачити, переглянувши презентації усіх відділів бібліотеки.

 

Робота нашої бібліотеки ведеться під девізом – «Кращому університету – кращу бібліотеку». І найкращих читачів. Цікавою подією заходу стало підведення підсумків конкурсу «Кращий читач науково-технічної бібліотеки». На прохання працівників бібліотеки відповідно до специфіки роботи різних відділів були засновані номінації, і директор науково-технічної бібліотеки Сидоренко Валентина Олегівна відзначила кращих читачів.

Були представлені такі номінації:

«Найактивніша читацька кафедра», «Найактивніша читацька група», «Почесний читач-викладач», «Почесний читач-студент», «Любитель новинок», «За вірність бібліотеці», «Найактивніша читацька сім’я».

Усі номінанти разом з грамотами отримали жовто-блакитні журавлики, символи миру, злагоди і добра – авторські роботи майстрині, працівниці науково-технічної бібліотеки Олени Копилової.

На заході нас привітали викладачі і студенти.

 

Прозвучали щирі, теплі слова подяки за таку важливу і необхідну працю. Про свою велику повагу до нас, бібліотекарів, про свою любов до книги розповіли доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри видобування нафти і газу та геотехніки Зоценко Микола Леонідович та доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри прикладної екології та природокористування Новохатній Валерій Гаврилович. Доцент кафедри автомобільних доріг, геодезії, землеустрою та сільських будівель Кошлатий Олег Борисович відмітив, що захід важливий і цікавий і пройшов на високому рівні. Красиві, зворушливі слова прозвучали на адресу колективу бібліотеки від кандидата філологічних наук, доцента кафедри українознавства, культури та документознавства Дерев’янко Людмили Іванівни. Ветеран нашого славетного університету – кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри організації і технології будівництва та охорони праці Єрісова Людмила Гордіївна подякувала усім бібліотекарям за довгі роки доброї співпраці та розуміння.

В нашій бібліотеці працюють самовіддані люди. Всі вони вважають свою професію не просто роботою, а своєю місією на землі, покликанням своєї душі. Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, що може бути достойнішим? Тож сьогодні наше свято, свято великого, духовного, багатого колективу бібліотечних працівників країни! Щиро вітаємо вас – дорогі друзі, колеги з професійним святом, яке разом з нами відзначають усі любителі книги і читання, пошановувачі бібліотек. Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам. Наше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож Віри вам у власні сили, Надії на звершення всього задуманого, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів. А ще мирного неба над головою, злагоди й добра. Адже всі ми хочемо, щоб наша держава була вільною, незалежною, багатою і щоб в ній жили щасливі люди.

 

Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 1929358
Кількість переглядів сторінки: 95239
Сторінка була створена за 0.091 секунд