12 квітня - Міжнародний день польоту людини в космос (International Day of Human Space Flight). Це особливий день — день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі.

У цей день, 12 квітня, в 1961 році майор Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин. І космонавтика здійснила заповітну мрію людства – відкрити і підкорити космос. 108 хвилин, проведені ним у космосі, відкрили дорогу іншим дослідникам. За короткий час з моменту першого космічного польоту людина відвідала Місяць і дослідила майже всі планети Сонячної системи.

Україна - космічна держава. Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському космічному кораблі Columbia місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпою, соєю і мохом.

Я був першим, хто полетів у космос з українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі.

Пізніше, із поверненням на Землю, космонавт вирішив написати книгу "Місія - Космос", у якій розповідав про відбір до загону космонавтів, підготовку до польоту і власне про сам космічний політ. Він хотів описати відчуття людини у стані невагомості та розповісти про те, як сприймається життя після польоту.

Мене часто питають "В чому секрет вашого успіху?" Я відповідаю, що ніякого секрету немає. Все абсолютно просто: треба мати мету і багато працювати. Ось і весь секрет!

Полтавщина увійшла в історію космонавтики та авіаційної справи завдяки нашим видатним землякам – Юрію Кондратюку, Олександру Засядьку, Володимиру Челомею, Глібу Котельникову.

Юрій Кондратюк (справжнє ім'я - Олександр Гнатович Шаргей ) розробив революційний у науковій спільноті проект польоту на Місяць. У 1929 році праця Юрія Кондратюка «Завоювання міжпланетних просторів» була опублікована у США. У своїй науковій праці Кондратюк вивів основне рівняння польоту ракети, розглянув енергетично найвигідніші траєкторії космічних польотів, виклав теорію багатоступеневих ракет. Згодом НАСА США використала ідеї нашого впіввітчизника під час розробки програми висадки людини на Місяць 1969 року.

На території ПолтНТУ знаходиться пам’ятник Юрію Кондратюку, встановлений з нагоди 120 річниці його народження. Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка пишається тим, що носить ім’я цього видатного науковця, яке надихає весь колектив університету докладати всіх зусиль, щоб і надалі продовжувати його славетні традиції нескінченного наукового пошуку, ніколи не здаватися й постійно розвиватися.

Це свято яскраво підкреслює одвічну жагу людини до підкорення небесних просторів, до пізнання неосяжного Всесвіту. Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.

Бажаємо всім працівникам, педагогам та наставникам галузі міцного здоров’я, родинного щастя, стабільності і впевненості у завтрашньому дні. І як сказав Леонід Каденюк – «Літайте в космос, аби поліпшити життя на планеті Земля».

Пропонуємо Вам переглянути віртуальну книжкову виставку «Авіація. Космос. Людина».

У Міжнародний день польоту людини в космос науково-технічна бібліотека запрошує всіх на книжкову виставку «Всесвіт нам бентежить мрії», ауд. 212 Ц.

   
Додаткова інформація
Кількість відвідувань сайту: 5527237
Кількість переглядів сторінки: 150130
Сторінка була створена за 0.057 секунд